Fizjoterapia zwierząt Weterynarz Opole Zawada

Fizjoterapia weterynaryjna

Zoofizjoterapia – fizjoterapia i rehabilitacja w weterynarii

Urazy ortopedyczne czy poważne zabiegi operacyjne u zwierząt wiążą się z długim i często bolesnym procesem leczenia. Przywracanie sprawności jest jednym z jego elementów, szczególnie ważnym w przypadku pupili, dla których ruch jest niezbędny dla zdrowia fizycznego i psychicznego. W celu skrócenia okresu zdrowienia oraz ograniczenia związanych z nim dolegliwości wykorzystuje się możliwości zoofizjoterapii.

Rehabilitacja zwierząt (zoofizjoterapia) jest jedną z dziedzin weterynarii. Obejmuje szereg zabiegów mających na celu przywracanie sprawności układu ruchu i poprawę komfortu pacjenta. Zależnie od wykorzystywanych środków i technik w rehabilitacji zwierząt wyróżnia się fizykoterapię, masaże oraz kinezyterapię. Pierwsza jest metodą instrumentalną, podczas której terapeuta wykorzystuje czynniki takie jak ultradźwięki, laser, światło, prąd elektryczny, pole elektromagnetyczne i magnetyczne, temperaturę czy falę uderzeniową. Natomiast podstawę kinezyterapii stanowi rehabilitacja za pomocą ruchu. Obejmuje ona zarówno ćwiczenia bierne, jak i fizyczną aktywność pacjenta.

Wieloletnie doświadczenie w pracy z czworonożnymi pacjentami pozwoliło nam stworzyć program wykorzystywania zabiegów fizjoterapeutycznych oraz z zakresu kinezyterapii nie tylko w leczeniu pooperacyjnym i pourazowym. Niektóre z form rehabilitacji sprawdzają się też podczas pracy nad kondycją zwierząt startujących w zawodach sportowych – zarówno jako przygotowanie do nich, jak i w celu odzyskiwania sprawności po zakończeniu aktywności.

Właściciele psów o wyjątkowej ruchliwości mogą również skorzystać z oferty w celu zapewnienia pupilowi intensywnej porcji ruchu. Czworonożnych pacjentów zapraszamy między innymi na bieżnię wodną. Fizjoterapia czy kinezyterapia są też pomocne w profilaktyce, zwłaszcza w przypadku psów i kotów u schyłku życia. Odpowiednio dobrane zabiegi poprawiają funkcjonowanie aparatu ruchu, niwelują dolegliwości bólowe oraz stymulują rozwój mięśni. Dzięki masażom poprawia się krążenie krwi i niweluje się nadmierne napięcie mięśniowe, korzystnie wpływając na komfort zwierzęcia.

Nocna pomoc weterynaryjna

Codziennie od 2300 do 500

518 852 739

Po przyjeździe zadzwoń domofonem
i poczekaj na lekarza

Na podstawie 92 opinii
Jan Pydych
Jan Pydych
01/10/2022
Najlepsza weterynarz w województwie opolskim. Profesjonalne leczenie i opieka medyczna. Sam bym się tam leczył.
Mistrz Wu
Mistrz Wu
30/09/2022
Karina Langosz
Karina Langosz
24/09/2022
Eulalia Zlotnicka
Eulalia Zlotnicka
22/08/2022
Najlepsze doświadczenia w gabinecie AquaVet. Polecam.
Julia Em.
Julia Em.
10/08/2022
Super pomoc nawet w środku nocy, polecam :)
Jolanta Wójcik
Jolanta Wójcik
05/08/2022
Daria J.
Daria J.
04/08/2022
Moje psiaki zostały W KOŃCU poprawnie zdiagnozowane i przede wszystkim wyleczone! Pełen profesjonalizm i indywidualne podejście do pacjenta. Pani Maja zwraca uwagę nie tylko na problem, z którym się akurat zgłosiło, ale także na inne aspekty zdrowotne. Dzięki temu dowiedziałam się, że rehabilitacja u Pani Kasi znacznie poprawi komfort życia mojego psa i wcale nie ,,musi z tym żyć i sobie radzić,,. BARDZO POLECAM!
klaudiusz tischbierek
klaudiusz tischbierek
02/08/2022
Karolina
Karolina
31/07/2022

Jesteśmy tutaj

Weterynarz Opole ◦ Weterynarz Zawada ◦ Gabinet weterynaryjny ◦ Nocna pomoc weterynaryjna ◦ Rehabiltacja zwierząt ◦ Rehabiltacja psów ◦ Apteka weterynaryjna Weterynarz całodobowy Weterynarz 24h