Bieżnia wodna Weterynarz Opole Zawada

Rehabilitacja psów i kotów

Aby poprawić siłę, wzmocnić wytrzymałość mięśni i zadbać o układ sercowo-oddechowy naszego zwierzaka, proponujemy ćwiczenia na bieżni wodnej.

Ćwiczenia na bieżni wodnej są jedną z form rehabilitacji oraz treningu zwiększającego wydolność naszych czworonogów. Jest to jedno z najnowocześniejszych urządzeń o szerokim spektrum zastosowań, służące do rehabilitacji zwierząt. Głównym celem hydroterapii jest zmniejszenie bólu, odbudowa masy mięśniowej, poprawa lub przywrócenie ruchomości stawów oraz reedukacja poprawnego chodu.

Jak działa wodna bieżnia?

Korzystając z urządzenia, zwierzę pracuje nad wieloma aspektami poruszania się w jednym czasie. Trening w wodzie prowadzi do chodzenia w sposób “przesadzony” (wymaga to podniesienia wyżej kończyn oraz wykonywania obszerniejszego wykroku), takim sposobem nasz pupil mocniej angażuje mięśnie (także te nigdy wcześniej nie używane). Ćwiczenia na takim poziomie w znacznym stopniu wpłyną na odbudowę i wytrzymałość mięśni, poprawią zakres ruchów i znacząco wpłyną na kondycję oraz samopoczucie naszego stworzenia.

Wskazania do stosowania hydroterapii:

  • przywrócenie sprawności po zabiegach (urazy ortopedyczne, operacje kręgosłupa)
  • zwiększenie zakresu ruchomości stawów
  • choroby zwyrodnieniowych kręgosłupa oraz stawów
  • zaniki mięśniowe
  • zespół ogona końskiego
  • dysplazja biodrowa, łokciowa
  • niedowłady i porażenia
  • u pacjentów po rekonstrukcji więzadła krzyżowego, operacji niestabilności rzepki
  • u zwierząt w podeszłym wieku – praca nad wzmocnieniem siły mięśniowej
  • skuteczny i szybki sposób na walkę z nadwagą

Nocna pomoc weterynaryjna

Codziennie od 2300 do 500

518 852 739

Po przyjeździe zadzwoń domofonem
i poczekaj na lekarza

Na podstawie 99 opinii
Iga Mueller
Iga Mueller
12/04/2023
Michał Przybyszewski
Michał Przybyszewski
05/04/2023
Celem wizyty był zabieg sterylizacji i kastracji, u dwóch psiaków rasy Chihuahua. Zabiegi przebiegły pomyślnie. Od minięcia progu zaopiekowano się nami i wiedzieliśmy, że zostawiamy psy w dobrych rękach. Miejsce mogę polecić z całego serca, niespotykana empatia, chęć pomocy i widoczna fachowość wynikająca z pasji. Była to nasza pierwsza wizyta w tym miejscu, otrzymaliśmy wiele cennych rad i wskazówek. Bez wątpienia od dziś będzie to nasz jedyny gabinet weterynarii.
Karolina M
Karolina M
10/03/2023
Szybka i profesjonalna obsługa. Duże serducho i empatia do zwierząt. Polecam Serdecznie :)
Nikol R
Nikol R
22/02/2023
Choć celem mojej wizyty w gabinecie było skrócenie agonii naszego pieska, to bardzo chciałam podziękować pani dr Maji za bardzo profesjonalne i pełne empatii podejście zarówno do psa, jak i do mnie, jako właścicielki - zaryczanej, ledwo wykrztuszającej słowa, z umierającym psem na rękach. Pomimo późnej nocnej godziny (sytuacja miała miejsce w październiku), pani doktor cierpliwie wysłuchala mnie, zbadała psa i dokonała eutanazji, gdyż na ratunek było niestety za późno. Jednak jestem ogromnie wdzięczna, że w ostatnich chwilach pojawił się dobry anioł, który pomógł mu przejść na drugą stronę tęczy. Wracając do domu cały czas myślalam, jak takie sytuacje muszą być też obciążające psychicznie dla weterynarza i tym bardziej jestem wdzięczna. Serdecznie dziękuję i mam nadzieje do zobaczenia w przyjemniejszych okolicznościach!
Klaudia S.
Klaudia S.
14/02/2023
Bardzo profesjonalny gabinet. Polecam serdecznie 👍
Damian
Damian
06/02/2023
Profesjonalnie podejście do zwierząt
Magdalena Piekarczyk
Magdalena Piekarczyk
23/01/2023
Weterynarz z powołania! Wyróżnia się empatią. Zawsze trafna diagnoza i leczenie! Polecam z całego serca 😊
Jan Pydych
Jan Pydych
01/10/2022
Najlepsza weterynarz w województwie opolskim. Profesjonalne leczenie i opieka medyczna. Sam bym się tam leczył.
Mistrz Wu
Mistrz Wu
30/09/2022
Karina Langosz
Karina Langosz
24/09/2022

Jesteśmy tutaj

Weterynarz Opole ◦ Weterynarz Zawada ◦ Gabinet weterynaryjny ◦ Nocna pomoc weterynaryjna ◦ Rehabiltacja zwierząt ◦ Rehabiltacja psów ◦ Apteka weterynaryjna Weterynarz całodobowy Weterynarz 24h